sanal yerli video konferans sistemi merak edilenler

Birçok kurum ve kuruluşun kullandığı sanal yerli video konferans sistemi birbiri ile entegre olabilmekte. İşletmelerin ortak sunum yapma, uzaktan uygulama yönetimi, dosya paylaşımı, kayıt ve uygulama paylaşımı gibi gereksinimlerini karşılamakta. Windows, Mac, Linux hatta mobil cihazlarda çalışmakta. Online toplantıları ve grup mesajlaşmaları tek bir platformda toplanmakta. Sistem ile masaüstü ya da mobil cihazlardan ya da gerekli donanım alt yapısına sahip konferans odalarından toplantılar yapılmakta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HD Kalitesinde Video Toplantı

Yapılan online toplantılara aynı zamanda yüzlerce hatta binlerce katılımcının katılması söz konusu olmakta. Katılımcıların tamamı video şeklinde katıldığı gibi ayrıca çok daha büyük toplantıların yapılmasına imkan tanır ve bu konuda gerekli olan donanımları elde etmek adına gereken bağlantılı yazılımları ve webinar araçları sağlar. Sanal yerli video konferans sistemi ile yüksek kalitede ses ve görüntü sağlanır, HD kalitesinde video toplantı yapılır. Katılımcılar bir ekranı tüm katılımcılar ile paylaşabilir.

Eklemeler İle Çok Daha Verimli

Toplantıyı düzenleyen her katılımcıya aynı zamanda ekran paylaşma izni verebilir. Üstelik paylaşılan ekranlara tüm katılımcılar eş zamanlı olarak açıklama ekleyebilir. Gerçekleştirilen toplantılar video, ses ya da metin formatında kaydedilir ve bu kayıtlar yerel disk veya sisteme kaydedilir. Yine katılımcılar ekranları mobil uygulamada düzenler, başlatır, birleştirir ya da paylaşabilmekte. Özel eklentiler sayesinde toplantılar Google takvimi ya da Outlook takviminden zamanlanabilmekte. Sanal yerli video konferans sistemi istenmesi halinde yapılan eklemeler ile çok daha verimli hale getirilmekte. Örneğin oy kullanma ve uygulama oturumları, yüzlerce ve binlerce katılımcı ile webinarlar eklenebilmekte.

Online Toplantılar İçin Yazılımlar

Hazır donanım ile alt yapısı hazırlanan ve gerekli donanımı tamamlanan konferans salonlarında online toplantılar yapmak ve yönetmek için yazılımlar hazırlanmakta. Görüntülü iletişim sayesinde çalışanlar evlerinde ya da bulundukları ortamda eğitim alma şansına sahip olur. Sağlık hizmetleri daha hızlı ve daha etkin sunulur. Engelli vatandaşların evden çalışması yönünde çözüm sunulmakta. Düşük internet hızında da görüntülü toplantı yapılarak ortak çalışma sergilenmekte. Afet ya da acil durumlarda anlık iletişim kurma ve durum bilgisi aktarma imkanı sağlamakta. Android ya da IOS cihazlardan sisteme erişim sağlanmakta.

İletişim Alanındaki Çözüm Ortağı

Firmaların ve sektörlerin iletişim alanındaki çözüm ortağı olan sanal yerli video konferans sistemi bu konudaki gereksinimleri karşılamakta. Proje ya da konu odaklı gruplar oluşturulmakta, işletmenin faaliyetlerinin devamlılığını sağlamak için gerekli olan bilgi paylaşımı sağlanmakta. Profesyonel ağ içerisinde şirketlerin ve firmaların birbiri ile işbirliği artmakta. Sürekli iletişimde kalarak ihtiyaç duyulan her şeye aynı anda bir dokunuşla ulaşılmakta. Dijital ofislerde hızlı, keyifli ve verimli bir iş dünyası aktörü haline gelinmekte. Bilgisayar ekranlarından sesli ve görüntülü konferanslar ile birlikte çalışma şansı sunulmakta.